O autorze
Bardzo lubimy piłkę, bardzo nie lubimy, gdy ktoś zapomina, co tak naprawdę jest w niej najważniejsze. Wróćmy do źródeł, kiedy liczyły się strzelane bramki, a defensywą na poważnie zajmowali się jedynie ci za słabi na szalony atak. Czego można oczekiwać w tym miejscu? Przede wszystkim zapowiedzi hiper ofensywnych spotkań (plus propozycje typów), w których oczekujemy tytułowego goalfestu (w wolnym tłumaczeniu - święto bramek), ale nie tylko, od czasu do czasu sprawę urozmaicimy. Zero catenaccio! (chociaż Serie A pojawi się na pewno).

FC Barcelona - Atletico Madryt, czyli Messi kontra Falcao

Mundo Deportivo - okładka 16/12/2012 Mundo Deportivo
Czołówki hiszpańskich gazet mówią chyba wszystko. Wieczór należeć będzie do Argentyńczyka i Kolumbijczyka, występujących w Hiszpanii.

Jak zwykle, piszemy tylko o meczach, w których spodziewamy się dużej liczby bramek. Ten wybór nie jest zaskakujący, już nie wspominamy nawet o historii, bo przy poprzednim meczu tych zespołów na tym się skoncentrowaliśmy.

Na Camp Nou spotkają się rekordowy według jednych, według drugich niekoniecznie, Messi, oraz Falcao, który w poprzedniej kolejce nastrzelał Osasunie pięć bramek. I każda kolejna była ładniejsza od poprzedniej. O ile formy Argentyńczyka jesteśmy pewni, bo dodatkowo wyjątkowo lubi on te ważne momenty, to w przypadku Kolumbijczyka bardzo dużo zależeć będzie od linii pomocy.


A ta w Rojiblancos, poza kilkoma wyjątkami, w tym meczem derbowym z Realem, spisuje się znakomicie. Lideruje jej Arda Turan, w którym przede wszystkim należy typować ewentualnego asystenta przy bramce (bramkach?) Falcao.

Wykluczenie z gry reprezentanta Turcji i jego kolegów z formacji może zabić widowisko. Dlatego życzymy defensorom gospodarzy słabszego dnia. Na szczęście takie się zdarzają, bo już teraz Victor Valdes, wielokrotny triumfator trofeum Zamory, w tym sezonie, pomimo zaledwie 15 rozegranych kolejek, może już o nagrodzie zapomnieć.

Przewidujemy co najmniej pięć bramek. Mamy wielką nadzieję, że goście pokażą więcej niż w derbach, i nie będzie to jeszcze większa brutalność (kto oglądał mecz z Realem, ten wie, że momentami Pepe mógł się czuć zawstydzony).
Trwa ładowanie komentarzy...