O autorze
Bardzo lubimy piłkę, bardzo nie lubimy, gdy ktoś zapomina, co tak naprawdę jest w niej najważniejsze. Wróćmy do źródeł, kiedy liczyły się strzelane bramki, a defensywą na poważnie zajmowali się jedynie ci za słabi na szalony atak. Czego można oczekiwać w tym miejscu? Przede wszystkim zapowiedzi hiper ofensywnych spotkań (plus propozycje typów), w których oczekujemy tytułowego goalfestu (w wolnym tłumaczeniu - święto bramek), ale nie tylko, od czasu do czasu sprawę urozmaicimy. Zero catenaccio! (chociaż Serie A pojawi się na pewno).

Hiszpania - Francja, Anglia - Grecja, czyli szalona młodość [EURO do lat 19]

Na tym stadionie (A.Le Coq Arena) zostaną rozegrane kluczowe mecze Euro U-19 Paweł Machitko | Transfery.info
Euro do lat 19 wkracza w decydującą fazę. Dzisiaj rozegrane zostaną mecze półfinałowe, w niedzielę finał. Na szczęście raczej nie ma mowy o powtórce z dorosłego czempionatu, kiedy im dalej w las, tym mniej bramek. W tym przypadku można oczekiwać konkretnych wyników strzeleckich. Już jak spojrzymy na wyniki z zeszłego roku na tym etapie - 4:2, 5:0, czy sprzed dwóch lat - 3:1, 2:1 - pokazują, że piłka defensywna na juniorskich stadionach za często nie gości. Dlatego też podobnie będzie w czwartkowe popołudnie.

Zwłaszcza od meczu Hiszpanii z Francuzami można oczekiwać sporo, bo, nie ma co ukrywać, zawodnicy z Półwyspu Iberyjskiego są zdecydowanie ponad poziomem innych reprezentacji, na mniej niż 2:1 właśnie dla La Roja nie ma co liczyć, a "ugryźć" ponownie powinien Jese z Realu Madryt, pewnie kroczący po koronę króla strzelców. W zasadzie zagrozić mogą mu już tylko Grecy - bardzo ciekawa "dziesiątka" Diamantakos oraz Katidis.


Przechodząc do młodych Greków, trudno wyrokować, jaki rezultat padnie w ich potyczce z Anglikami. Niby Wyspiarze prezentują się dość dobrze, jednak wydają się nieco nierówni i chimeryczni, i bramkę na pewno stracą, pytanie - ile strzelą? Podsumowując, oczekujemy atrakcyjnych meczów przyszłych gwiazd nie tylko kontynentalnej piłki, i przede wszystkim pokazuje umiejętności ofensywnych, przy tym mamy nadzieję, że znakomity Kapino, czy słaby w grupowym meczu z Anglikami Millieras, nie będą mieli akurat w czwartek swojego dnia.

Aha, oba mecze na Eurosporcie, warto obejrzeć.

PM
Trwa ładowanie komentarzy...