O autorze
Bardzo lubimy piłkę, bardzo nie lubimy, gdy ktoś zapomina, co tak naprawdę jest w niej najważniejsze. Wróćmy do źródeł, kiedy liczyły się strzelane bramki, a defensywą na poważnie zajmowali się jedynie ci za słabi na szalony atak. Czego można oczekiwać w tym miejscu? Przede wszystkim zapowiedzi hiper ofensywnych spotkań (plus propozycje typów), w których oczekujemy tytułowego goalfestu (w wolnym tłumaczeniu - święto bramek), ale nie tylko, od czasu do czasu sprawę urozmaicimy. Zero catenaccio! (chociaż Serie A pojawi się na pewno).

Manchester City - Manchester United, czyli bramkowy mecz o mistrza Premier League

"Syn marnotrawny" Roberto Manciniego ma mu dzisiaj pomóc w wywalczeniu mistrzostwa
"Syn marnotrawny" Roberto Manciniego ma mu dzisiaj pomóc w wywalczeniu mistrzostwa Internet
3.26 i 3.37 – taką średnia bramek w tym sezonie notują dwaj kandydaci do mistrza Anglii. Daje to drugie (MU) i trzecie (MC) miejsce w tej specyficznej klasyfikacji, "lepszy" jest jedynie Blackburn Rovers, systematycznie zbierający cięgi nie tylko od mocarzy Premier League.

Dlatego śmiało można spodziewać się, że dzisiejsze derby Manchesteru, które jednocześnie najprawdopodobniej zadecydują o prymacie w lidze, nie zakończą się wynikiem bezbramkowym. Smaczku z pewnością dodaje pierwszy mecz na Old Trafford, historyczne 1:6, wtedy wydawało się symbolicznym początkiem panowania City.


Szybko jednak sytuacja się odmieniła, na tyle, że na dobrą sprawę, to United, gdyby nie przegrana z Wigan i remis z Evertonem, powinien do tego meczu podchodzić bardzo spokojnie. Ale stało się jak stało, i zwycięstwo gospodarzy dzisiaj może dać im tytuł.

O kunktatorstwie mowy nie ma. Drużyna grają o zwycięstwo. Mogą użyć do tego wszystkich armat, gdyż większych osłabień nie ma. Na boisku spotkają się Tevez, Balotelli, Silva z Rooneyem, Wellbeckiem i Valencią, żeby nie wymieniać więcej nazwisk.

Czekamy na bramki – 3, 4, może 5? Trudno powiedzieć ile, chociaż na powtórkę z jesieni raczej nie ma co liczyć.

Trzeba jednak liczyć na dobry mecz, nierozstrzygnięty do ostatniej minuty.
Trwa ładowanie komentarzy...